האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

אינדקסGalleryLatest imagesחיפושהרשםהתחבר

מדריך| מתחילים בrpgxp

Go down 
מחברהודעה
אורח
אורח

מדריך| מתחילים בrpgxp Empty
הודעהנושא: מדריך| מתחילים בrpgxp   מדריך| מתחילים בrpgxp Icon_minitimeWed 16 Jul 2008, 06:17

כמה דברים בסיסיים

טוב ברגע שאתם פותחים את התוכנה אתם עושים פרויקט חדש (משחק חדש) טוב אז ככה יש לכם שמה כמה דברים יש את הריבועים למעלה בצבעים ירוק,כחול וצהוב אני יסביר לכם מה כל ריבוע עושה: ריבוע ירוק- זהו בעצם הקרקע שעליה מוצבים כל הדברים שם נימצא המים, הדשא, השבילים וכו'. ריבוע כחול- שם מוצבים הדברים שיהיו על הריבוע הירוק כגון עצים, פרחים, אבנים וכו'. ריבוע צהוב- הריבוע הזה זה בעצם עיקר המשחר הפעולות שיעשו השחקנים אפשר להציב אנשים לדבר איתם וכו'. הדטא בסט ברגע שתילחצו F8 במקשים שלמעלה יופיע לכם הדטא בסט (אם זה לא פועל לכם ליד כמה מספרים למעלה יש מין דף כזה אם כתב קטן שאי אפשר להבין אותו) בדטא בסט אתם יכולים לשנות הכל את הפתיחה של המשחק שם השחקן וכדומה

את כל הדברים האלה נילמד בהמשך זה רק לידיעה

בניית מפה
טוב בעיקרון זה לא כל כך קשה לבנות מפה אוקיי עקבו אחריי לבניית מפה פשוטה אחרי זה אתם תחליטו מה שאתם רוצים לעשות אם כל מה שאני ילמד אותכם טוב תחילה (עוד דבר ששכתי להגיד לכם ברגע שאתם לוחצים על אחד הריבועים אז בצד יש שתי חלונות כאלה אחד זה שלמעלה של כל הדברים של הריבוע עצמו והשני זה למטה של כל המפות של המשחק) טוב אז בהתחלה ניבחר בריבוע הירוק ובמשבצת של הדשא נעשה ריבוע גדול של 4 פעמים הריבוע הקטן זאת אומר ליצור מין ריבוע כזה בפינה טוב נמשיך אחרי זה תיחצו בריבוע הכחול ותחפשו שם עץ של משבצת אחת לא של כמה משבצות שימו אותו שם על הדשא הכי בצד וזהו לבנתיים אחרי זה ביחרו בריבוע הצהוב ליד העץ תילחצו מקש ימני ותבחרו בplace party starting position שם יתחיל הגיבור את מסעו אחרי זה ריבוע מיתחת לגיבור באותו משבצת צהובה תילחצו דבאל קליק ויפתח מין חלון יהיה לך שם כל מני דברים את הריבוע הגדול הלבן שבתוכו יהיה <> מין דבר כזה וליד כל מני דברים אם ריבוע שבדרך כלל ורוד ולידו כתוב set לחצו על set (את החלר של הדברים האחרים נעשה אחרי זה) ושם ביחרו מישהו שאתם רוצים לא חשוב מי שימו לב שלא יהיה בחלק של Tileset עכשיו לחצו על הדמות פעמיים וא
ז לחצו למעתה אוקיי טוב עכשיו חזרו לריבוע הירוק והרחיבו את השתח בכמה שאתם רוצים חובה בשתי עיקופים או יותר טוב עכשיו אחרי שהרחבתם חזרו לריבוע הכחול ושם תיראו עץ גדול מהרגיל הוא מגיע ל4 ריבועים שמנו את הריבוע הכי למעתה של העץ הגדול בלי לעזוב ומישחו עד שתסמנו את כל העץ עכשיו שימו אותו איפה שאתם רוצים טוב עכשיו זה רק הדגמה אתם יכולים לעשות את זה אם הכל עכשיו לחצו על המשולש שלמעלה אחרי איזה משקפת כזאת ואז אתם משחקים בעצם במשחק שלכם אחרי מה זאתם רואים אתם יכולים לשפר את דברים הוסיף עוד שטח והוריד להוסיף עוד עצים להוריד וכדומה

הארועים
טוב כמו שאמרתי האירועים הם בריבוע הצהוב אז נילמד קצת עליהם טוב נתחיל תעשו סטם מפה אם הרבה שטח אפשר לעשות את המפשה מהפעם הקודמת רק להרחיב אותה קצת טוב לחצו על הריבוע הצהוב ואז לחצו דאבל קליק על מקום שבו אתם רוצים שיופיע משהו איש או משהו אחר עכשיו כמו שלימדתי אותכם תיבחרו איש רק שבסוף אל תילחצו אוקיי בריבוע הלבן הגדול תילחצו על ה<> טוב כאן אתם בוחרים את כל הפעולות אני יסביר רק על חלק מהן טוב הפעולה הראשונה message שהיא בעצם משהו שהאיש יגיד מיתחת האירוע message יש את העריכה שלו איך או יראה ואיזה צד יהיה הטקסט וכו' שימו לב שזה לא תומך העברית מתחת לזה יש את הפרצופים איזה פרצוף יהיה לאיש שהוא ידבר יש לכם שם בחירה של כמה פרצופים שהתוכנה הביאה כל הדברים האחרים יש מדריכים אחרים שמסבירים וגם חלק נסביר בהמשך המדריך טוב אל תיאגו עוד לא סימנו אחרי שאתם בחרתם את הפרצוף את האיש שיופיע ערכתם את ההודעה והכל נילמד איך עושים שהאיש ילך ולא סטם יעמוד במקום אם אתם רוצים שהאיש יעמוד במקום דלגו על החק הזה ולחצו יש אוקי טוב מתחת לאיש שבחרתם יש מין דבר כזה שאפשר לבחור שם דברים לחצו ובחרו toward hero ואז מתחת לזה בחרו את המהירות שהאיש יזוז יש לכם מ1 עד 8 עד כאן על האירועים (שימו לב שתמיד אתם יכולים לבדוק את מצב המשחק שלכם אם המשולש למעלה)

המפות הקישורים בינהם
טוב במשחק אחד לא שווה לעשות מפה אחת וזה שהיא תהיה כל המשחק אני ילמד אותכם איך עושים מפות חדשות מיתחת לכל הדברים של הריבועים כל העצים או השדות הקרקעות ואלה יש דבר כזה שניראה כמו תיקיה ומיתחת עליו יש תיקיה ירוקה (שזאת המפה בנוככית) טוב עושים קליק ימני על התיקיה ובוחרים new map ואז ניפתח לך מין חלון שם אתה יכול לקבוע את הגודל וכל מני שטויות אחרות אחרי שעשיתם את מה שאתם רוצים תילחצו אוקי והנה לכם מפה חדשה עכשיו איך עושים שהמפה הראשונה תיתקשר לשניה? במקום שבו אתם רוצים להגיבור יעלה על הריבוע ואז והאיש יעבור למפה השניה אתם לוחצים קליק ימני ובוחרים place teleport event אז ניפתח לכם מין תיבה כזאת שבה אתם בוחרים את המפה השניה ואת הריבוע עליו יגיע הגיבור

הדטא בסט-החלק של הHero
טוב אז כבר אמרתי איך ניכנסים לדטא בסט את זה אתם יודעים אז עכשיו אני יסביר על החלק של הגיבור טוב בצד בחלק הלבן יש לכם שם את כל הגיבורים ומיתחת רשום משהו שם אתם יכולים לקבוע כמה גיבורים יהיו ולהוסיף גיבורים משלכם בחלק של name אתם בוחרים את שם הגיבור מיתחת לname יש כל מני כפתורים לבחירה שם זה במה יתחיל הגיבור את מסעו אתם יכולים לבחור שם גם את הכל מיתחת יש את הפנים וליד יש set את החלק הזה אני ילמד אותכם בהמשך וגם את כל החלקים שמיתחת לפרצוף ליד שם יש כל מני גראפים כאלה אני מציע לא לגעת זה כל הכוח של האיש המהירות וכדומה ליד כל הגראפים יש לכם שם ריבוע לבן שם אתם לוחצים פעמיים ואתם יכולים לבחור שנגיד ברמה 7 הוא ימלמד מכת אש וכל מני דברים כאלה טוב אלה הם החלקים העיקריים של הHero בדטא בסט אז עד פה להיום

לא להעתיק,
יום טוב...
חזרה למעלה Go down

מדריך| מתחילים בrpgxp
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1
 Similar topics
-